ФАО оновила свої глобальні прогнози по виробництву зернових на 2017 рік, які в даний час вказують на ймовірне скорочення виробництва на 0,4% порівняно з 2016 роком, навіть якщо споживання зросте приблизно на 1%.

У новому прогнозі, опублікованому сьогодні в Звіті ФАО по пропозиції та попиту на зернові, також вказується на те, що співвідношення запасів до споживання зернових в 2017-2018 році знизиться до 25,8%, що як і раніше знаходиться на досить високому рівні, але трохи нижче рівня поточного сезону.

 

Новий глобальний прогноз по виробництву зернових був переглянутий у бік зростання в порівнянні з квітневим прогнозом, так як підвищилися прогнози на урожай кукурудзи в Бразилії в порівнянні з більш ранніми оцінками до 1 054 млн. тон. Прогнозований світовий обсяг виробництва рису залишався стабільним на рівні в 506 млн. тон. Прогноз по виробництву пшениці в 740 млн. тон також залишився незмінним, оскільки очікуване зниження виробництва в Австралії, Канаді, Російській Федерації та Сполучених Штатах буде компенсовано зростанням виробництва в Європейському союзі, Індії та Марокко.

 

Що стосується споживання в 2017-2018 рр., то очікується, що великий  урожай кукурудзи та іншого фуражного зерна буде сприяти більш активному їх використанню в якості кормів для тварин в Китаї і Південній Америці, тоді як споживання рису виросте на 1 , 2% в результаті збільшення частки його споживання в раціоні харчування.

 

За прогнозами, глобальні запаси на кінець сезонів в 2018 році майже зрівняються з рівнем на момент відкриття сезонів, хоча їх склад дещо зміниться. Запаси пшениці збільшаться на 3,3%, досягнувши нової рекордної позначки в 247,6 млн. тон, головним чином, за рахунок Китаю, який скоротить накопичені запаси фуражного зерна майже на 20,5 млн. тон.

 

За прогнозами, міжнародна торгівля пшеницею і фуражним зерном буде скорочуватися в натуральному вираженні, тоді як товарообіг рису збільшиться, чому сприятиме високий попит на Близькому Сході і в Африці.

Джерело: http://a7d.com.ua/novini/35476-kukurudza-nastupaye-pshenicya-vdstupaye.html

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.