Щоб залишатися ефективним фермером, потрібно навчитися розумно використовувати власні ресурси. Без правильного підходу рано чи пізно можна стати неконкурентоспроможним. Тому ми вирішили дізнатися, до чого варто готуватися в наступному році в сфері точного землеробства.

Інвестиції в точне землеробство ростуть протягом останніх п’яти років. У провідних IT-компаній з Кремнієвої долини збільшився інтерес до високотехнологічної сільгосптехніки: тепер кожен сегмент сільського господарства бореться за інвестиції, показуючи свою ефективність і рентабельність.

Головний фактор, який стримує впровадження високих технологій в агробізнес — це недоліки устаткування і програмного забезпечення, яке або занадто складне для розуміння, або має обмежений функціонал. Це створює проблеми в обізнаності і просунутості фермерів в сфері використання нових технологій на полях.

PrecisionAg виділили шість основних факторів, які в 2017 році вплинуть на швидкість і глибину розвитку нових технологій в сільському господарстві. Ми вибрали найголовніші з них.

 

1. Зростання інвестицій в оптимізацію використання води.

Останнім часом проблема водних ресурсів зводиться до двох головних аспектів: більш раціональне використання води там, де води не вистачає, і поліпшення якості зрошення через нестачу поживних речовин в ґрунті.

Системи оптимального зрошення вже існують: вони дозволяють за допомогою мобільного пристрою проводити моніторинг і контроль витрати води, а також за рахунок інформації про стан ґрунту знаходити проблеми і розподіляти воду в ті частини поля, де вона потрібніше.

Для аналізу стану ґрунту і визначення термінів для зрошення потрібні точні інструменти: супутникові знімки, моніторинг полів дронами, ґрунтові датчики. Завдяки їм можна проаналізувати рівень азоту та інших поживних речовин в ґрунті, її вологість і інші важливі показники.

Тому для того, щоб ефективно використовувати воду, необхідний цілий комплекс засобів і інструментів — а стати «точним фермером» без цього неможливо. Тому й не дивно, що основні інвестиції в точне землеробство спрямовані на розробку систем оптимального зрошення, дронів і супутниковий моніторинг.

 

2. Збільшення прірви між технологічно просунутими фермерами і тими, хто працюють по-старому.

Компанії в сфері агротехнологій виділяють чотири види фермерів: новатори, просунуті фермери, «наздоганяють» і ті, хто зовсім не використовують нові технології. Новатори — це ті фермери, які самостійно розробляють нові рішення. Просунуті, в свою чергу, використовують сучасні датчики, супутникові знімки та інші інструменти для підвищення ефективності бізнесу. «Наздоганяти» починають використовувати нові технології тільки тоді, коли починають розуміти, що нові рішення працюють і приносять користь. А ті, хто не впроваджує нові технології, пояснюють свій вибір тим, що вони неефективні і дорогі.

Розрив між просунутими і традиційними фермерами може стати більше через те, що цінність точного землеробства виросте в наступному році. Тоді число «наздоганяючих» збільшиться внаслідок бажання фермерів стати конкурентоспроможними і утримувати за собою частину ринку. І для цього йому потрібно буде підвищувати ефективність власних полів.

 

3. Брак технічних знань у фермерів.

Цей тренд випливає з попереднього. Якщо кількість «наздоганяючих» збільшиться, то для ефективного впровадження точного землеробства фермерам потрібно буде почати розбиратися в технічних аспектах агротехнологій. У тому числі перенавчити своїх співробітників. Також деякі фермери можуть зіткнутися з опором новим технологіям: працівники будуть переживати, що їх замінить техніка, або вони просто не захочуть вчитися чомусь новому.

Якщо ж навчити своїх співробітників новим навичкам, які відповідають використанню нової техніки, не вийде, то проблема вирішується пошуком кваліфікованого фахівця, що розбирається в цьому. Але краще потурбуватися про це заздалегідь: є велика ймовірність, що навіть вони будуть в дефіциті.

 

4. Відсутність бездротового доступу до мережі буде гальмувати процес впровадження нових технологій.

Для того, щоб почати користуватися дронами, системами моніторингу і деякими датчиками, потрібен доступ до інтернету. Без своєчасного отримання потрібної інформації цінність точного землеробства зменшується.

На даний момент у більшості фермерів немає доступу до інтернету або існують проблеми з якістю сигналу. А згідно з опитуванням CropLife і PrecisionAg, в якому брали участь 233 господарства, 16% фермерів оцінили свій Wi-Fi як «вельми надійний», 19% назвали його «проблематичним», а для 3% він «дуже поганий». Інші дві третини респондентів оцінили якість мережі як «задовільний». Але це опитування стосувався тільки американських фермерів, які вже давно використовують мережу 4G. В Україні тільки недавно з’явився 3G-інтернет, і то не скрізь.

 

5. Зростання популярності мобільних додатків.

«Точному фермеру» завжди потрібно бути в курсі про стан своїх посівів, а також мати можливість контролювати і коригувати процес роботи. Тому велика кількість компаній починає створювати мобільні додатки на додаток до свого продукту.

Впровадження можливості віддаленого управління може стати першим етапом переходу до автономного сільському господарству. В основному це стосується налаштування і зміни параметрів техніки. Наприклад, в безпілотному тракторі і робота-садівника можна змінити налаштування, не перериваючи процес роботи.

Найпопулярнішими мобільними додатками 2015-2016 років стали різноманітні види калькуляторів для добрив, системи моніторингу та паралельного водіння.

Через проблеми зміни клімату цінність будь-якого врожаю буде дуже висока. Тому якщо фермери не почнуть використовувати методи точного землеробства, в кінцевому підсумку їх бізнес стане неефективним. А інтенсивне фермерство неможливо без нових технологій. Це означає, що якщо ви хочете залишитися в агробізнесі надовго, то вже варто починати готуватися до всіляких змін.

 

Джерело: aggeek.net

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.